فولاد

İnşaat demiri

İnşaat demiri, Kurşun, Kalay, Silis, Karbon ve buna benzer cevherlerin belli oranlarda karışımıyla demir çelik ürünleri elde edilir. Bunlar kullanılan hammaddenin içinde mevcuttur. Hammadde kaliteli veya hammaddeyi belli seviyelerde arıtarak kalitesi yükselmesi gerçekleşebiliyor. Kaliteli ve sağlam inşaat için, inşaatın iskeletini oluşturan nitelikli ve kaliteli inşaat demiridir.

İnşaat demiri içindeki karbon oranının artması, dayanıklılığı olumlu yönde etkilerken, kaynaklanabilirlik özelliğini ters yönde etkilemekte ve malzemeyi kırılganlaşmaktadır. İnşaat demiri standardında, karbon oranının % 25 den az olması gerekmektedir. Kaynak tutmasının önemi özellikle prefabrik yapıların imalatında çok önemlidir. Yine yüksek karbon oranı, malzemede gevrekliğe neden olacağından, malzeme imalat aşamasında kıvrılma ve bükülmelerde, çatlayacak ve / veya kırılacaktır. Doğal olarak bu, istenmeyen bir durumdur. İnşaat çeliği kullanımında, malzemenin katlanabilmesi ve bükülebilmesi, vazgeçilemeyecek bir özelliktir.

Analiz Derecelerinin Geliştirilmesi

Akma – Çekme Dayanıklılığı

Kaynak tutması

Uzama

Esneklik

VIRA GROUP olarak misyonumuz TSE belgeli ve analiz sertifikalı inşaat demirlerini problemsiz ve en kısa zaman zarfında üretici firmalardan kullanıcıya teslim etmektir.

 

 

Comments are closed.