پلى اتيلن

پلى اتيلن

Polietilen, poliolefin sınıfına ait olan sentetik bir termoplastik polar olmayan polimerdir. Etilen polimerizasyon ürünü. Beyaz katı.

Polietilen plastiktir, darbeye dayanıklı, fizyolojik olarak nötr, su ve gaz geçirgenliği düşüktür. Tüm pozitif özelliklerini uzun süre listelemek mümkündür, ayrıca katkı maddelerine ve üretim basıncına bağlı olarak bu polimerin özellikleri geniş bir aralıkta değişebilir.

PE çok yönlü bir malzemedir. Farklı yapı ve yoğunluktaki filmler şeklinde polietilen tarım, inşaat, gıda endüstrisinde kullanım alanı bulmuştur. Polietilen borular, mühendislik ağları (kanalizasyon ve su boruları, gaz boru hatları) ve iletişim (kablo kılıfı) döşenmesinde başarıyla kullanılır. Her şekil ve ebatta plastik ambalaj, market ve hırdavatçı raflarında buluşuyor. Süt üretimi ya da şekerlemesi olsun, birden fazla gıda endüstrisi artık onsuz yapamaz. İnşaat endüstrisinde, gözenekli yapıdaki polietilen malzemeden (köpüklü etilen polimer) yapılan ısı, buhar ve su yalıtımı için talep vardır.

 

         

Comments are closed.